آیا انتخاب طرح کلاسیک برای پرده اتاق پذیرایی درست است؟ - پرده راد

آیا انتخاب طرح کلاسیک برای پرده اتاق پذیرایی درست است؟

انتخاب طرح کلاسیک برای پذیرایی خانه ها به دلیل مجلل بودن و زیبایی کم نظیر آن، سال های متمادی است که ادامه دارد و طی این سال ها تقریبا هر کدام از ما برای یک بار هم که شده این مدل را در اتاق پذیرایی آویخته و آن را تجربه کرده ایم.

اما اینکه این انتخاب درست بوده یا نادرست، نکته ای ست که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت تا بدانید که آیا با توجه به جمیع شرایطی که داشته ایم و صرفاً به دلیل انتخاب ما، گزینه صحیحی برای پذیرایی منزل ما بوده، یا اینکه باید با دقت و توجه بیشتری به این کار مبادرت می کرده ایم.

برای اینکه جواب سوال های خود را بیابید، با مطالعه ی این پست هم با ما باشید.

آیا انتخاب طرح کلاسیک برای پرده اتاق پذیرایی درست است؟ - پرده راد

انتخاب طرح کلاسیک برای پرده پذیرایی

درست است که آویختن پرده های کلاسیک در خیلی از جاها فضایی شیک، مجلل، جذاب و زیبا را بوجود می آورد و شاید شما هم جزو کسانی باشید که فکر می کنید پرده پذیرایی حتماً باید سلطنتی، اشرافی و گران قیمت باشد تا به کمک آن بتوان فضای زیبا و فوق العاده ای را ایجاد کرد!

اگر اینگونه فکر می کنید باید بگوییم که کاملاً در اشتباه هستید، چون ایجاد یک فضای شیک، آرام، دلچسب و جذاب، نیاز به صرف هزینه زیاد نداشته و فقط ربط به سلیقه و شناخت ما از فضا و نوع طراحی دارد که برای دکوراسیون خانه در نظر گرفته ایم.

پس اولین نکته این است که لزوماً نباید به دنبال پرده های سلطنتی، والان دار، کتیبه دار با انواع آویزها برویم و فکر کنیم آویختن چند پرده روی هم در همه پذیرایی ها سبب زیبایی و قشنگ شدن اتاق می شود، اتفاقاً در خیلی از موارد شیک بودن در ساده بودن است و شما با آویختن پرده مناسب، می توانید زیبایی را به رخ کشیده و آن را به نمایش بگذارید.

این مسئله ابتدا به میزان بودجه ای که دارید و به نوع طراحی و دکوراسیون شما و هماهنگی با رنگ دیوارها و دیگر وسایل خانه برمی گردد.

آیا انتخاب طرح کلاسیک برای پرده اتاق پذیرایی درست است؟ - پرده راد

انتخاب طرح کلاسیک برای اتاق پذیرایی

پارچه های انتخابی برای پرده اتاق پذیرایی به میزان فضایی که در اختیار دارید و نوع طراحی شما برمی گردد، پس اگر فضای وسیع و بازی را در اختیار دارید و از دکوراسیون و طراحی کلاسیک برای پذیرایی استفاده می کنید، بهتر است تا پرده ها را هم به همین سبک

برگزینید.

می دانید که پرده های کلاسیک به صورت کتیبه دار، والان دار همراه با آویز ها و زیورآلات خاص و از نوع پرده های سنگین و عموماً ضخیم و در دو نوع طرح دار و ساده دوخته می شوند و اغلب در زیر پرده اصلی، از پارچه آستری هم به عنوان زیر پرده استفاده می کنند که جلوی دید بیشتر را به پذیرایی می گیرد.

باید به این نکته توجه کنید، که اگر می خواهید از انواع والان و کتیبه بر روی پرده اصلی استفاده کنید، نباید که هر دو را طرح دار و یا ساده در نظر بگیرید، بلکه عموماً پرده اصلی را از طرح های ساده و با رنگ روشن تر انتخاب کرده و برای والان و یا کتیبه، پارچه های طرح دار را برگزینید، چون پارچه های طرح دار برای دکورهای کنار پرده می توانند انتخابی ایده آل و مناسب باشند.

در انتخاب طرح کلاسیک ضخامت پارچه هایی را که گزینش می کنید، باید متناسب با شدت نور در نظر بگیرید و اگر فضایی بزرگ با پنجره های وسیع در اختیار دارید که بسیار نورگیر هم هستند، پس پرده های ضخیم تر را برگزینید تا هم مانند عایق عمل کرده و هم از میزان شدت نور بکاهد و هم زیبایی بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

شاید با دیدن اینگونه پرده ها در فضای باز و بزرگ یک خانه و شیک و زیبا بودن پرده ها در چنین فضایی، شما هم بخواهید از پرده های کلاسیک برای پذیرایی خود استفاده کنید تا آن را باشکوه تر و مجلل تر نشان دهید، اما باید بدانید که اگر دارای یک فضای کوچک آپارتمانی هستید، اینگونه پرده ها به کار شما نمی آید و نه تنها اتاق پذیرایی شما را دلباز و زیبا نخواهد کرد، بلکه فضا را خسته کننده و سنگین خواهند کرد.

این پرده ها با داشتن آویز ها و زیورآلات خاص و فراوان خود، برای هر محیطی خوب نیستند و برای فضاهای کوچک مانند آپارتمان های کوچک با فضای محدود هم، اصلاً مناسب نخواهند بود و محیطی نا متناسب را ایجاد خواهند کرد.

آیا انتخاب طرح کلاسیک برای پرده اتاق پذیرایی درست است؟ - پرده راد

برای نصب بهتر این پرده ها اگر فضای لازم را در اختیار داشته باشید که بسیار خوب و راحت و به سادگی می توانید آن ها را نصب کنید و برای دریافت نور مناسب آستری و یا پرده زیری را هر موقع که بخواهید کنار زده و از تابش آفتاب و یا نور غیر مستقیم استفاده کنید.

اما در طراحی کلاسیک اگر فضای لازم و پنجره های بزرگی ندارید و نور فضای اتاق با نصب والان ها و یا کتیبه ها کم خواهد شد، در صورتی که در دو طرف پنجره دیوار مناسبی وجود دارد، از وجود دیوارها استفاده کرده و ریل پرده را بزرگتر از اندازه پنجره در نظر بگیرید، طوری که دیوارها را هم شامل شده و فضای بزرگتری را برای نصب کتیبه و والان در اختیار داشته باشید، بدین صورت پرده وسیع تر شده و علاوه بر زیبایی مانع نور ورودی به اتاق نخواهند شد.

در صورت تمایل میتوانید پست ” معرفی انواع پرده های کرکره ای و قابلیت های آن ” را مطالعه نمایید.

وبــلاگــ

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *