پرده اتاق خواب های کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟ - رادپرده

پرده اتاق خواب های کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب
فهرست مطالب

مقدمه:

قبلاً هم در مورد پرده مناسب برای اتاق خواب صحبت کردیم، اما انتخاب پرده اتاق خواب های کوچک با پرده ای که در اتاق های بزرگ نصب می شود، متفاوت خواهد بود.

چرا که در اتاق های بزرگ و وسیع، با توجه به فضایی که در اختیار دارید، به راحتی می توانید هر طرح و مدلی را با توجه به نوع دکوراسیون، انتخاب و آن را اجرایی کنید.

در حالی که در اتاق های کوچک و نُقلی که امروزه در اکثر خانه ها وجود دارد، برای پیاده کردن هر مدل و دیزاینی، دست باز نیست و باید خیلی مسائل در آن لحاظ شود.

در این مطلب قرار است تا نکاتی را برای گزینش پرده های اتاق های کوچک بازگو کنیم، تا شاید بتوان بهترین، مناسب ترین و دلچسب ترین فضا را در اینگونه اتاق ها بوجود آورد.

پرده اتاق خواب های کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟ - رادپرده

مناسب ترین پرده اتاق خواب های کوچک

حتماً شما هم می خواهید با انتخاب درست وسایل و پرده ی اتاق خواب، علاوه بر اینکه فضا را جذاب و آرامش بخش نشان می دهید، آن را بزرگ تر و دلبازتر هم به نمایش بگذارید، حتی اگر اتاق کوچکی در اختیار داشته باشید.!

پس به این نکات در انتخاب پرده دقت کنید:

رنگ مناسبی را برگزینید

این یک نکته کلیدی در گزینش رنگ پرده است که با انتخاب مناسبی از رنگ، با ورود حداکثر نور به اتاق، می توانید محیط را وسیع تر و جادارتر از آنچه که هست نشان دهید.

با انتخاب پرده به رنگ های شاد و روشن، می توانید مطمئن باشید که حتی اگر پرده را در بسته ترین حالت خود هم بگذارید، باز هم احساس فضایی کاملاً با نشاط و بزرگ را خواهید داشت.

همواره وقتی که با فضاهای کوچک و محدود مواجه هستید، گزینش رنگ های روشن و متناسب با سبک دکوراسیون و هماهنگ با آن، می تواند اتاق را روشن و پرنور نشان داده و همین نکته با خطای چشمی که بوجود می آورد، محیط را بزرگتر نمایش خواهد داد.

اگر قرار است تا از پرده های کرکره ای برای پرده اتاق خواب های کوچک و دنج خود استفاده کنید، بهتر است تا نوعی را انتخاب کنید که اندازه پنل ها و تیغه های آن بزرگ تر باشد، چون در این صورت تیغه ها فاصله بیشتری با یکدیگر داشته و نور بیشتری را در فضا منتشر خواهند کرد.

اگر هم می خواهید از پرده های مدرن و جدید، مانند پرده های زبرا را برای این کار برگزینید، بهتر است مدلی را در نظر داشته باشید که قسمت های توری آن پهن تر و بزرگ تر باشد، تا با ایجاد نور بیشتر، اتاق را بزرگ تر نشان دهد.

پرده اتاق خواب های کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟ - رادپرده

انتخاب پرده های ضخیم ممنوع

اگر می خواهید از پرده های پارچه ای برای پوشش اتاق خواب استفاده کنید، با اینکه پرده های مخمل یا کتان بسیار زیبا و جذاب هستند، اما باید از خرید آن ها برای اتاق خواب کوچک خود صرف نظر کنید، چون اینگونه پارچه ها با ضخامت خود، موجب کمبود نور و کوچک نشان دادن محیط خواهند شد.

بهترین و مناسب ترین گزینه در این مورد می توانند پرده های پارچه ای تور و حریر باشند، که تمامی نور را به داخل اتاق منتقل می کنند و سبب شفافیت و روشنایی بیشتر می شوند.

اگر هم که قرار است از مدل های مدرن و جدید برای پرده اتاق خواب های کوچک خود استفاده کنید، بهتر است تا از نمونه ها و طرح هایی که امکان سایه روشن شدن دارند، خریداری نمایید، تا در هنگام روز با روشن کردن و یا کشیدن پرده ها، حداکثر نور را در داخل اتاق داشته باشید.

انتخاب پرده های پر نقش و نگار هم ممنوع

یکی از چیزهایی که با بزرگ نشان دادن اتاق کوچک شما در تضاد است، انتخاب پرده های پر نقش و نگار و رنگارنگ است، این طرح های شلوغ باعث می شوند که فضا حتی کوچک تر از اندازه واقعی به نظر برسند.

اگر می خواهید از پرده های پارچه ای کمک بگیرید، مناسب ترین نوع ان برای اتاق زیبای شما، طرح های ساده و رنگ های یکدست است، حتی می توانید با ست کردن رنگ پرده با رویه مبل و یا هماهنگ سازی آن با رنگ روتختی، با منظم نشان دادن اتاق، آن را بزرگ تر هم نشان دهید.

پرده اتاق خواب های کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟ - رادپرده

پرده بزرگتر از پنجره

یکی از قانون هایی که بطور کلی برای بزرگ نشان دادن اتاق وجود دارد، این است که پرده را بزرگتر از پنجره، سراسری و بلند در نظر بگیرید.

وقتی که پرده از سقف تا روی زمین ادامه می یابد و همینطور بزرگتر از قاب پنجره و یا حتی اگر مقدور باشد به اندازه کل دیوار در نظر گرفته می شود، فضا دل بازتر و وسیع تر به نظر خواهد رسید.

با اجرایی کردن این ترفندها در پرده اتاق خواب های کوچک می توانید اتاق خواب بزرگتری داشته باشید.!

وبــلاگــ

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *