معرفی انواع دیگری از چوب پرده و یا میله پرده - پرده راد

معرفی انواع دیگری از چوب پرده و یا میله پرده

فهرست مطالب
فهرست مطالب

مقدمه:

امروزه تقریباً در سیستم اکثر پرده ها از ابزاری به نام چوب پرده بهره گرفته می شود، این وسیله به منظور نظم دادن و آویختن پرده قابل استفاده است که در شکل ها و مدل های متفاوتی وجود دارد.

علاوه بر انتخاب پرده باید در انتخاب لوازم جانبی و اکسسسوری های پرده هم دقت کنید، چرا که این وسایل می توانند در زیبا و شکیل نشان دادن پرده و همینطور هماهنگی با دکوراسیون، نقش مهمی را ایفا کنند.

در این مطلب و در ادامه ی مطلب قبلی قرار است تا تعداد دیگری از انواع میل پرده را به شما معرفی کنیم، تا گزینش بهتری را با توجه به نوع و مدل پرده، از بین آن ها داشته باشید.

شناخت انواع دیگر چوب پرده

می دانید که منظور از چوب پرده و یا همان میل پرده، میله ای است که پرده بر روی آن آویخته شده و پرده را به شکلی منظم در حالت ایستاده نگه می دارد و امکان حرکت پرده را به جهت چپ و راست فراهم می کند و یا اینکه می توانید پرده را با کمک آن از وسط به دو طرف هدایت کنید.

یکی از لوازم مهمی که تأثیر زیادی بر زیبایی و جلوه ی پرده دارد، میله های پرده هستند که نباید نقش آن ها را دست کم گرفت و باید در انتخاب آن دقت لازم را داشته  و آن ها را متناسب با نوع، مدل، جنس پرده و دکوراسیون انتخاب کنید.

معرفی انواع دیگری از چوب پرده و یا میله پرده - پرده راد

میله پرده های تزئینی

این نوع از میله پرده ها تأثیر زیادی در ظاهر و زیبایی پرده و دکوراسیون خواهند داشت و ممکن است از جنس های مختلفی مانند، آهن، برنج، فرفورژه، نیکل، پیوتر، چوب و مواد دیگر و در طرح ها و با قطرهای متفاوتی ساخته شوند.

این میله ها به لحاظ طول قابل تنظیم هستند و یا می توان طول آن ها را ثابت هم در نظر گرفت.

انواع چوبی این مدل از میل پرده ها بسیار شکیل و زیبا هستند و در نوع رنگ شده و یا پرداخت نشده و ساده و یا طرح دار در بازار وجود دارند.

میله پرده های چرخشی

این نوع چوب پرده فقط به یک طرف پنجره متصل شده و با لولا کار می کنند و از قسمت داخلی، قابل نصب بر روی دیوار هستند، این میله ها برای پنجره های باریک و درب های فرانسوی، انتخاب بسیار مناسبی می باشند.

معرفی انواع دیگری از چوب پرده و یا میله پرده - پرده راد

میله پرده های کششی

میله های کششی بدون آسیب رساندن به دیوارها و قاب پنجره، قابل نصب هستند و بوسیله ی سیستم چرخشی و با کمک فنر، که باعث ایجاد فشار بین انتهای میله و دیوار می شود، در سر جای خود باقی می ماند.

میله های کششی از نظر اندازه ی طولی قابل تنظیم هستند و بر روی پنجره این امکان را فراهم می سازند که بتوان آن ها را تا حد ممکن باز کرد.

این قبیل میل پرده ها برای استفاده در اتاق پذیرایی یکی از مناسب ترین گزینه ها هستند.

میله پرده های کافه ای

میله پرده های کافه اغلب از جنس برنجی ساخته می شوند و می توانند در طیف رنگ های مختلف وجود داشته باشند.

این میل پرده ها دارای تزئینات و جزئیات بسیار ریزی هستند و خودِ آن ها هم دارای قطر باریکی می باشند و ممکن است دارای حلقه و یا بدون حلقه باشند.

این مدل از چوب پرده برای آویختن انواع پرده های سنتی و بویژه پرده های کراواتی بسیار مناسب اند و با اینگونه پرده ها بخوبی ست خواهند شد.

معرفی انواع دیگری از چوب پرده و یا میله پرده - پرده راد

میله پرده های تکی

حتماً تا به حال انواعی از میله پرده های تکی را دیده اید، چرا که این مدل، از متداول ترین و ساده ترین انواع میل پرده است، که اکثر این میله ها بطور آزاد بر روی براکت های دیواری نصب می شوند.

برخی از آن ها هم با وجود منحنی 90 درجه در دو طرف انتهایی میله، مستقیماً به دیوار نصب خواهند شد و میله هایی هم که بدون منحنی و صاف هستند، به کمک یک وسیله تزئینی از دو سمت میله بسته می شوند.

میل پرده های تکی از جنس های متفاوتی مانند چوب، پلاستیک و فلزاتی مثل نقره، برنز، برنج و فولاد ضد زنگ ساخته و به صورت تکی در بالای پنجره ها نصب می شوند و پرده ها با کمک انواعی از حلقه و یا وسایل دیگر بر روی آن آویخته خواهند شد.

میله پرده های دوتایی

بیشتر میل پرده های دو تایی بر روی براکت های دیواری قرار می گیرند و به کمک پیچ ها و وسایل تزئینی از دو سوی میله بسته می شوند، اما استفاده از آن ها این امکان را فراهم می سازد که پرده ها را بصورت دو لایه و جدا از یکدیگر و پشت سر هم آویزان کنید.

این نوع از چوب پرده شامل یک میل پرده ی کوتاه تر و نازک تر با بست ها و پیچ های ساده است، که در عقب قرار می گیرد و یک میله پرده ضخیم تر با وسایل و پیچ های تزئینی که در جلو و رو قرار گرفته است.

در حالت معمولی عموماً پرده های ضخیم بر روی میله ی جلویی و پرده های نازک و یا زیر پرده ای بر روی میل پرده ی پشتی قرار می گیرند، که البته بعضی اوقات عکس این حالت هم ممکن است اتفاق بیفتد.

این چوب پرده و یا میل پرده ها هم از جنس های مختلفی مانند، نیکل، کروم، برنج، نقره و… و مواد دیگری ساخته می شوند که عموماً به صورت مجموعه ای دو تایی و همراه با براکت های متناسب و مناسب میله ها به مشتری ارائه خواهند شد.

وبــلاگــ

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *